Odluke DKOM-a, presude VUS-a i Suda EU predstavljaju praksu koju moraju poštovati svi naručitelji i ponuditelji. Naručiteljima je praksa bitna kako bi znali na koji način pripremiti dokumentaciju o nabavi te kako na zakonit način provesti pregled i ocjenu ponuda, a ponuditeljima da znaju kako pripremiti ponudu te na koji način mogu zaštiti vlastita prava.
Zašto mi je potrebna Praksa u RH i EU?
16.09.2022.Sljedeće novosti
02.04.2026.
Nove EU direktive o javnoj nabavi: naglasak na fleksibilnosti, digitalizaciji i strateškom pristupu u javnoj nabavi
Europska unija pokrenula je reformu sustava javne nabave, s ciljem donošenja novih direktiva EU o javnoj nabavi koje će odgovoriti na suvremene izazove. Nova pravila EU za javnu nabavu trebaju osigurati veću fleksibilnost, učinkovitost i stratešku ulogu javne nabave u Europskoj uniji.
31.03.2026.
Javna nabava i umjetna inteligencija: Predstavljanje svih funkcionalnosti BJN RH aplikacije i Biltenka (AI savjetnika), 27. travnja 2026.
Pozivamo sve zainteresirane da sudjeluju na webinaru posvećenom aplikaciji BJN RH, vodećem alatu za sve koji se bave javnom nabavom. Na primjerima iz prakse prikazat ćemo što može Biltenko, prvi AI asistent specijaliziran za javnu nabavu te kako ovaj alat može unaprijediti i pojednostaviti procese javne nabave. Za sudjelovanje na webinaru ne plaća se naknada.
27.03.2026.
Jednostavna nabava: Objavljen je 38. broj Biltena javne nabave u RH
Bilten javne nabave broj 38 „ZA NARUČITELJE I PONUDITELJE: JEDNOSTAVNA NABAVA KROZ ELEKTRONIČKI OGLASNIK JAVNE NABAVE RH (EOJN RH) – korak po korak“ objavljen je u ožujku 2026. Cilj ovog broja Biltena je pružiti naručiteljima i ponuditeljima jasnu tehničku potporu u obliku detaljnog vodiča, korak po korak, za korištenje sustava EOJN RH u postupcima jednostavne nabave.